Çalıkuşu kitabı yorumları

Reşat Nuri Gültekin’in “Çalıkuşu” kitabına okuyucu yorumları:

yorum 1: Bu romanı herkesin okumasını tavsiye ederim.Gerçekten çok güzel.Teşekkürler.
yorum 2: bence gayet güzel olmus…biraz daha kısa olsa daha güzel olurdu ama böylede fena değil.
yorum 3: Çalıkuşu kitabını okudum gerçekden çok güzel bi kitap diğer arkadaşlarımızın dedigi gibi kitap diğer bazı romanlar gibi sıkmıyor tam tersine akıcı insanın okudukça okuyası geliyor bende okumanızı tavsiye ederim..!

Çalıkuşu Romanı

çalıkuşuFeride küçük yasdayken annesi ölen , babasinın da onunla fazla ilgilenemediği için büyükannesinin yaninda büyümüstür. Okul yaşına gelince Feride’ yi bir Fransiz kiz yatili okuluna yollamislardir. Feride neseli, zeki, çok asi, çok hareketli bir kizdir. Firsat buldukça bir erkek gibi agaçlara tirmanip daldan dala atladigi için ögretmenlerinden biri onu çalikusuna benzetmis, sonra da bu benzetme, onun adi olarak kalmistir.

Babasinin da ölmesi üzerine Feride’ nin, yakini olarak sadece bir teyzesi kalmistir. Feride, okulun tatillerini her zaman teyzesinin evinde geçirmektedir.Bu teyzenin Kamuran adli, Feride’ den büyük bir oglu vardir. Kamuran Feride’ den agir basli, kiz gibi bir erkekdir. Bu yüzden Feride sürekli onla dalga geçmektedir. Fakat bunlarin arasinda Kamuran, Feride’ yi farkinda olmadan büyük bir askla sevmeye baslamisdir. Bu sevgi bir sure sonra karsilikta görür. Feride de Kamurana karsilik vermektedir. Feride’ nin teyzeside bu durumu çok istedigi için, Feride okulunu bitirdikten sonra iki gencin evlenmeleri kararlastirilir.

Sizde konu altında çalıkuşu romanı hakkında yorumlarınızı yazabilirsiniz.

İlgili Konular

2 Yorum yapılmış “Çalıkuşu kitabı yorumları”

  1. süper bi kitap sürükleyici okurken ordan oraya koşuyo gibiyim :D:D:D

  2. neka, koşarken dikkat et ayağın falan takılıp düşmeyesin :)))

Yorum yapın