7. Sınıf Dersleri, İmam Hatip Ortaokulu 7. Sınıf Dersleri Nelerdir?

7. sınıf dersleri okulların açılması ile birlikte merak konusu olmuştur. 7.sınıf dersleri Milli Eğitim Bakanlığının belirleyeceği müfredata göre uygulanacaktır. 7 sınıf dersleri Matematik, Türkçe, İngilizce, Fen ve Sosyal Bilgiler Dersi gibi derslerden oluşmaktadır. Her bir dersin içeriği MEB tarafından belirlenmektedir.

Öğrencilerin birçoğunun aşina olduğu derslerden olan matematik ve Türkçe vazgeçilmez dersler arasındadır. Mutlaka başarı yaşanması gereken bu dersler belirlenen müfredata göre yapılacaktır. Düz ortaokullar için belirlenen dersler hemen hemen aynı olmakla birlikte bazı okullarda seçmeli ders uygulaması yapılmaktadır.

Seçmeli dersler okulda bulunan öğretmenlerin bilgi ve yetkinliğine göre ve öğrencilerin isteklerine göre seçilmektedir. Öğrenciler ilgili oldukları alanda seçmeli ders alabilirler. Bunun dışında 7.sınıf dersleri Fen Bilgisi, İngilizce, Sosyal Bilgiler ve Müzik gibi dersler yer almaktadır. Öğrencilerin bu derslere katılımı ise zorunlu olmaktadır.

7. sınıf dersleri

7.sınıf İmam Hatip Dersleri Nelerdir?

7 sınıf imam hatip dersleri imam hatip ortaokullarında eğitim görmekte olan öğrenciler için geçerli olmaktadır. Bu dersler dini literatürde olup yalnızca alana bağlı derslerdir. Bu okullarda eğitim görmek isteyen tüm öğrencilerin dersleri alması zorunludur. Bu yüzden dersleri almama gibi bir seçeneğimiz bulunmamaktadır. Dersler normal dersler ve alan dersleri olmak üzere ikiye ayrılmıştır. Alan derslerinde ise dini bilgi aktarımı yapılmaktadır. Alan dışındaki dersler

 • Matematik
 • Türkçe
 • İngilizce
 • Beden Eğitimi
 • Müzik
 • Sosyal Bilgiler
 • Fen Bilimleri
 • Görsel Sanatlar
 • Beden eğitimi

Dersleridir. Bu derslerin görülmesi alan fark etmeden tüm eğitim veren okullarda zorunludur. Buradaki İmam hatip ortaokulu 7 sınıf dersleri diğer okullarda da verilen zorunlu dersler arasındadır. Alan derslerini ise

 • Arapça
 • Kuran-ı Kerim
 • Temel Dini Bilgiler
 • Siyer

dersleri oluşturmaktadır. Görüldüğü üzere 7. Sınıf dersleri söz konusu olduğu zaman karşımıza çok sayıda farklı özelliğe sahip olan dersler çıkmaktadır. Tam da bu noktada 7.sınıf dersleri konusunda ayrıntılı konu anlatım kitaplarına sahip olmak, beraberinde önemli kazanımları getirmektedir.

7. Sınıf Dersleri Konu Anlatımları Nasıldır?

7 sınıf dersleri nelerdir sorusuna cevap verdikten sonra sıradaki sorumuz ise bu derslerin nasıl alınacağıdır. Dersleri okulda verilirken okula yardımcı olarak eba sisteminden yararlanılabilmektedir. Sitem üzerinde 7.sınıf dersleri konu anlatımları bulunmaktadır. İsteyen öğrencilerimiz buradaki anlatım videolarından yararlanabilmektedir. Konu anlatım videoları konulara bölüştürülmüştür. Öğrenciler konu anlatım videoları ile öğrenimlerine katkı sağlayabilirler.

İstenilen dersin katalog sayfasına girdikten sonra ders içinde bulunan ünite ve etkinlikleri görüntüleyebilirsiniz. Öğrencilerimizin desteklenmesi ve yetiştirilmesi için açılan eğitim bilişim ağı aktif bir şekilde tüm teknolojik cihazlardan kullanılabilmektedir. Öğrenciler ise öğretmenler tarafından bu sistem aracılığı ile ödevlendirilebilir. Böylelikle öğrencilerimiz anlamadığı konuyu pekiştirebilir öğretmeni tarafından yollanan ödevleri yapabilirler.

7.sınıf Uzaktan Eğitim Nasıl Yapılır?

Uzaktan eğitim tüm dünyanın yakın olarak yeni tanıştığı bir sistemdir. Salgın süreci ile beraber tüm dünyada uygulanan bu sistem günümüzde hala yapılabilmektedir. Ülkemizde de görülen hastalık bizi uzun süren bir salgın süreci ile baş başa bırakmıştı. Öğrencilerin eğitiminin aksamaması adına ülkemizde eğitim bilişim ağı kurulmuş ve yayınlar yapılmıştır.

Bu yayınlardan faydalanmak isteyen öğrencilerimiz eba giriş yaparak kendi derslerine ait video ve sınavları buradan görüntüleyebilir. Elektronik ortamda ders yapmayı ve çalışmayı sağlayan bu program kolay kullanılabilen bir yazılım içermektedir. Öğrencilerin kayıt olup sisteme girmesi yeterlidir. Derslerini buradan yürütebilir takviye edici videolar da izleyebilirler.

7 sınıf dersleri konu anlatımları söz konusu olduğu zaman karşımıza detaylı konu anlatımları çıkar. Özellikle Matematik gibi temel konuların yer aldığı konu anlatımlarının somut bir anlatım tarzını yansıtması öğrencilerin eğitimini olumlu yönde desteklemektedir.

Benzer Konular

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sosyal Medya'da Biz

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

Son Konular